🔥 Nový vernostný program! Zaregistrujte sa teraz a získajte zľavu 5€ na ďalší nákup! 🔥

Dní
Hod
Min
Sek

🚀 Nová súťaž ku Dňu matiek! Hrajte o ceny v hodnote 250 €!

Dní
Hod
Min
Sek

Oddaný kráse. Produkty, ľudia, planéta.

Trvalá udržateľnosť spoločnosti, ktorú vedie tretia generácia majiteľov, sa stala skutočnou súčasťou firemnej kultúry a filozofie spoločnosti BABOR. Zelený program zahŕňa tri hlavné témy: CO2, obaly a prísady.

Zbohom CO2

Cieľ: nielen kompenzovať CO2, ale aktívne mu predchádzať.

Cesta dosiahnutia cieľa: Výroba v sídle spoločnosti BABOR v Aachene je od roku 2014 CO2 neutrálna vďaka využívaniu ekologickej elektrickej energie, fotovoltaiky a ekologicky neutrálneho zemného plynu. Od roku 2020 má spoločnosť BABOR klimaticky neutrálnu uhlíkovú stopu. V spolupráci so spoločnosťou ClimatePartner spoločnosť BABOR vypočítala svoju stopu CO2 a kompenzuje všetky emisie, ktorým sa zatiaľ nedá zabrániť vlastnými opatreniami – tak pokiaľ ide o emisie, ktoré produkuje spoločnosť a jej zamestnanci, ako aj pokiaľ ide o produkty spoločnosti. Celkovo spoločnosť BABOR kompenzuje 8 050 770 kg CO2, čo zodpovedá emisiám 2 300 diaľkových letov z Düsseldorfu do New Yorku. Spoločnosť BABOR kompenzuje svoje emisie CO2 financovaním veternej farmy na Filipínach. Spoločnosť zároveň podporuje celosvetovo aktívnu iniciatívu Plastic Bank. Na Haiti, v Indonézii a na Filipínach ľudia zbierajú plasty z pláží, čím zlepšujú nielen stav planéty, ale aj svoje príjmy. Tento plast sa recykluje ako “sociálny plast”, aby sa z neho mohli vyrábať nové výrobky.

V budúcnosti sa však BABOR plánuje zamerať viac na prevenciu ako len na kompenzáciu. Spoločnosť BABOR vo svojej novej kancelárskej budove zavádza technológiu udržateľnosti, ktorá ušetrí 45% energie pomocou geotermálnej energie, plynových kogeneračných jednotiek, špeciálnych chladiacich stropov a výmenníkov tepla. Nový výrobný závod spoločnosti BABOR BEAUTY CLUSTER má byť z veľkej časti energeticky sebestačný. Koncepcie mobility a programy zalesňovania v okolí sídla spoločnosti potom podporia úsilie spoločnosti.

Zelené balenie.

Cieľ: všetky obaly BABOR by mali byť 100 % recyklovateľné a používanie plastov by sa malo znížiť o 30 %. Cesta k dosiahnutiu cieľa: BABOR už vo svojich obaloch nepoužíva žiadne plastové výplne a pri každom použití sa spolieha na papier s certifikátom FSC. Vývojári obalov v súčasnosti navrhujú prvé obaly z recyklovaných materiálov a prehodnocujú dizajn prepravných kartónov.

Čisté ingrediencie

Cieľ: Všetky výrobky neobsahujú žiadne mikroplastové častice ani syntetické polyméry škodlivé pre životné prostredie. Pri zložkách, ktoré sú kritické z hľadiska zdrojov, sa používajú len certifikované suroviny a alternatívy. Cesta: Všetky nové výrobky sú vyvinuté bez mikroplastov a syntetických polymérov. Tam, kde to bude možné, budú existujúce zloženia nahradené alternatívami počas obnovy výrobku do roku 2023. V prípade potreby sa namiesto nich použijú polyméry šetriace zdroje a životné prostredie. Používajú sa len certifikované deriváty palmového oleja a znižuje sa aj ich spotreba. Na tento ambiciózny projekt dohliada a koordinuje ho medzisektorová rada pre udržateľnosť. Neustále skúma procesy a vyvíja stimuly pre ešte udržateľnejšiu prácu. Rada bola zriadená v roku 2020. Udržateľná filozofia spoločnosti BABOR má však viac ako 60-ročnú tradíciu: spoločnosť bola založená v roku 1956 ako “biomedicínska prírodná kozmetika”. Úcta k prírode je hlboko zakorenená v DNA spoločnosti BABOR. Spoločnosť BABOR bola jednou z prvých spoločností, ktoré sa zaoberali problémami, ako je čistenie odpadových vôd a separácia odpadu. Hotové výrobky už viac ako 14 rokov doručuje takzvaný “zelený poštár”: Vďaka spolupráci so spoločnosťou DHL sú všetky dodávky CO2 neutrálne. Na kratšie vzdialenosti zamestnanci používajú vlastné elektrické vozidlo spoločnosti BABOR. Spoločnosť BABOR bola prvou spoločnosťou v Aachene, ktorá vo svojom sídle zriadila elektrické čerpacie stanice pre zamestnancov a podporuje prechod na e-mobilitu.
Návrat hore

Registrácia do vernostného programu

Zaregistrujte sa do vernostného programu a
získajte 500 b.bodov = 5 € zľava!

Výhody registrácie:

Prihlásenie

Benefity

Gratulujeme!

Získali ste zľavu 5 €
na prvý nákup!

Skontrolujte prosím vašu e-mailovú schránku.

P.S. Ak nemôžete nájsť e-mail, pozrite Reklamný alebo Spam priečinok.

Špeciálna ponuka pre nových zákazníkov!

Zľava 5 € na prvý nákup

Prihláste sa na odber noviniek a my vám zašleme zľavový kód.

*Kliknutím na tlačidlo súhlasíte so spracovaním osobných údajov na marketingové účely.

0