🔥 Nový vernostný program! Zaregistrujte sa teraz a získajte zľavu 5€ na ďalší nákup! 🔥

Dní
Hod
Min
Sek

🚀 Nová súťaž k MDŽ! Hrajte o ceny v hodnote 228 €!

Dní
Hod
Min
Sek

Pigmentové škvrny na tvári

“Zdravá pleť je kľúčom k prevencii pigmentových škvŕn. Pravidelná starostlivosť, ochrana pred slnečným žiarením a odborné ošetrenia vám pomôžu dosiahnuť jednotný tón pleti a zachovať si mladistvý vzhľad.” – Simona Hegyiová

Pigmentové škvrny na tvári sú častým problémom, ktorý postihuje viac ako 50% žien. Tieto škvrny sú spôsobené nerovnomerným rozložením melanínu, kožného farbiva produkovaného melanocytmi. Hyperpigmentácia nie je len estetický problém, ale tiež dáva signál o stave našej pokožky. V tomto článku sa pozrieme na príčiny vzniku pigmentových škvŕn, ako sa im môžeme efektívne zbaviť, a ako udržať pleť zdravú a s jednotným tónom.

Čo sú pigmentové škvrny?

Pigmentové škvrny na tvári sú nerovnomerne uložený melanín (kožné farbivo) produkovaný melanocytmi. Od prítomnosti melanínu závisí sfarbenie kože. Melanín má za úlohu chrániť pokožku pred účinkami ultrafialového žiarenia.

Ide o hnedé alebo nažltlé fľaky na tvári, ktoré sa najčastejšie vyskytujú nad hornou perou a čelom. Vyskytnúť sa však môžu aj v iných oblastiach tváre, vrátane líc. Bývajú ohraničené, ale aj bez ohraničenia.

Pigmentové škvrny | Babor kozmetika

Intenzita hyperpigmentácie je spojená s fototypom pokožky. Ľudia s tmavou pokožkou mávajú oveľa intenzívnejšie sfarbenie melanínovej pigmentovej škvrny ako ľudia so svetlou pokožkou, najčastejšie mávajú nažltlé pigmentové škvrny.

Prvé pigmentové škvrny sa začínajú objavovať približne od 25. roku života.

Vysvetlím prečo.

Po 25. roku života začína prvé starnutie pleti. Pleť bez starostlivosti prestáva fungovať tak ako v mladosti, stráca obranyschopnosť, bunky sa začínajú pomalšie regenerovať, tvorba kolagénu a elastínu sa začína spomaľovať.

Preto je dôležitá starostlivosť o pleť, aby sa na nej nevyskytovali žiadne odchýlky. Momentálne týmto problémom trpí viac ako 50 % žien. V kozmetickom svete je to horúca téma.

Pigmentové škvrny nie sú len estetický problém, ale dávajú nám aj signál o stave našej pokožky, že niečo nie je v poriadku!

Zdravá pokožka musí mať jednotný tón pleti!

Pracujem 25 rokov vo svojom odbore ako kozmetička a stretávam sa s hyperpigmentáciou denne a každú svoju klientku, ktorá trpí hyperpigmentáciou, upozorňujem na fakt, že treba začať riešiť tento problém, nakoľko čím dlhšie sa to nerieši, tým ťažšie sa pokožka dokáže dať do poriadku. Každým rokom sa pigmentové škvrny zväčšujú a tmavnú.

Preto treba začať so správnou starostlivosťou čím skôr. Na zdravej pokožke sa žiadne pigmentové škvrny nevyskytujú.

Príčina vzniku pigmentových škvŕn

Príčin vzniku pigmentových škvŕn je niekoľko:

  • Hormonálne zmeny, ako tehotenstvo, menopauza,
  • po zápalových procesoch pokožky (akné, psoriáza atď.),
  • po veľmi invazívnych estetických zákrokoch (laser, chemický peeling, plastické operácie atď.),
  • slnečné žiarenie (nadmerné vystavovanie pokožky slnku, nedostatočná ochrana pred slnečným žiarením),
  • starecké pigmentové škvrny spôsobené zlou alebo žiadnou starostlivosťou.

Pigmentové škvrny | Babor kozmetika

Čo robiť, keď sa objavia, ako riešiť pigmentové škvrny

Melanínové zhluky, pigmentové škvrny sa neobjavujú na zdravej pokožke. Vždy sa objavia na pokožke, ktorá nedokáže rovnomerne rozkladať kožné farbivo melanín. Zdravé bunky, melanocyty, dokážu v pokožke správne fungovať, len keď je pokožka v rovnováhe a metabolizmus buniek funguje.

Na to, aby sme mali zdravú pokožku, bez odchýlok od normy, je dôležitá starostlivosť – denno-denná rutina. Bez správnej starostlivosti dochádza k predčasnému starnutiu buniek v pokožke, celý metabolizmus je spomalený a pokožka sa nedokáže sama zregenerovať a rozkladať melanín.

Preto, keď sa objavia pigmentové škvrny, treba začať s cielenou starostlivosťou s kozmetickými produktmi určenými na zjednotenie pigmentu.

Veľa ľudí si myslí, že „bieliace produkty“ spôsobia vyblednutie pleti. Je to však nesprávne chápané. Bieliace BRITHENING produkty zjednocujú pigment melanín v pokožke a “preúčajú” bunky správne rozkladať pigment.

Do Brithening produktov sa zámerne navyše pridávajú anti-age protivráskové účinné látky, rôzne rastlinné výťažky, ako napr. žerucha, vitamín C, sójové bôby atď., aby sa docielila rýchlejšia regenerácia buniek a naštartovalo sa rýchlejšie delenie buniek, tým pádom dokáže koža sama rovnomerne rozkladať pigment.

Bunky v pokožke sa nám obnovujú každých 28 dní. Čím je človek starší, tým sa proces obnovy spomaľuje, preto je dôležitá správna starostlivosť, aby sme udržali bunky v dobrej kondícii.

A ďalší veľmi dôležitý fakt je, že pri používaní Brithening produktov musíme zostať dlhodobo, cca 10 mesiacov.

Ďalším krokom je pravidelná návšteva kozmetického salóna, kde sa robí špeciálne ošetrenie zamerané na odstránenie pigmentových škvŕn. Ja pracujem viac ako 10 rokov so značkou Babor, ktorá ponúka celý produktový rad určený na pigmentové škvrny. Ich používaním dosahujeme viditeľné VÝSLEDKY po pár týždňoch.

V zimných obdobiach odporúčame urobiť AHA-Peel kúry, ktoré nám vytvoria novú pokožku po 6 týždňoch.

Rôzne ovocné kyseliny nám odstránia všetky nánosy starých kožných odumretých buniek, pokožka sa „poupratuje“, naštartuje sa metabolizmus.

Značka Babor vyvinula Brithening rad pre pleť s pigmentovými škvrnami a nerovnomerným sfarbením, ktorý zjednocuje, vyrovnáva a omladzuje pleť.

Ďalšou dôležitou nevyhnutnosťou je používanie denných krémov s SPF faktorom. Minimálna ochrana do mesta pre pleť trpiacu hyperpigmentáciou je SPF 20.

Dôležitá je prevencia

Ženy trpiace hyperpigmentáciou v lete pozorujú oveľa intenzívnejšie sfarbenie pigmentových škvŕn, nakoľko pôsobením slnečného žiarenia pigmentové škvrny tmavnú a vystupujú už po pár minútach strávených na slnku. Preto musí byť v starostlivosti zahrnutý denný krém s SPF faktorom.

Krém s SPF faktorom sa musí nanášať minimálne hodinu predtým, ako budeme na slnku. Toľko približne trvá, kým sa na pleti vytvorí ochrana a krém prenikne do hlbších vrstiev.

Pigmentové škvrny na pleti môžu byť nepríjemným problémom, ktorý môže viesť k poklesu sebavedomia. Avšak s pravidelnou starostlivosťou a použitím cielených kozmetických produktov, môžete dosiahnuť zdravú a jednotnú pleť.

Prevencia je kľúčom k úspechu, preto nezabúdajte na použitie denných krémov so SPF faktorom a dodržiavajte správnu starostlivosť o pleť. Ak máte záujem o odbornú pomoc, navštívte kozmetický salón, kde sa môžete informovať o špeciálnych ošetreniach zameraných na odstránenie pigmentových škvŕn.

Pamätajte, že zdravá pokožka znamená jednotný tón pleti, a čím skôr začnete s účinnou starostlivosťou, tým rýchlejšie dosiahnete výsledky.

Odporúčané produkty na pigmentové škvrny

Osobný nákupný poradca

Neviete sa rozhodnúť, ktorý produkt je pre vás vhodný? Zavolajte nám a náš osobný nákupný poradca vám pomôže nájsť ten správny produkt pre váš typ pleti.

Návrat hore

Registrácia do vernostného programu

Zaregistrujte sa do vernostného programu a
získajte 500 b.bodov = 5 € zľava!

Výhody registrácie:

Prihlásenie

Benefity

Gratulujeme!

Získali ste zľavu 5 €
na prvý nákup!

Skontrolujte prosím vašu e-mailovú schránku.

P.S. Ak nemôžete nájsť e-mail, pozrite Reklamný alebo Spam priečinok.

0